هشتگ های داغ :‌ ‌‌
/ ثبت نام
0

انتخاب عطر براساس فصل

انتخاب عطر بر اساس فصل

انتخاب عطر بر اساس فصل، برای اشخاصی که در تمام طول سال و صرف نظر از فصل، به یک عطر وفادار هستند، معنایی ندارد. در برابر این انسان‌های وفادار به عطر، برخی افراد نسبت به تغییرات آب‌و‌هوایی حساس هستند و عطر خود را با فصول مختلف تطبیق می‌دهند. انتخاب عطر هر فصل با دانستن این‌که دلایل و چرایی دوست‌داشتن آن فصل، ارتباط دارد. با این تحقیق و کنجکاوی می‌فهمید که چرا آن فصل را بیشتر از بقیه دوست دارید. از طریق این اطلاعات، کشفیات بسیار جالبی در مورد سلیقه عطر متناسب با سلیقه خودتان را پیدا می‌کنید.
به‌صورت کلی، دمای هوا تاثیر فراوانی بر میزان پراکندگی بوی عطر دارد. در هوای گرم تاثیر و پخش بو بیشتر است، زیرا دمای بالا باعث می‌شود مولکول‌های عطر بیشتر و زودتر پراکنده شوند. در هوای سرد، تبخیر مولکول‌ها دشوارتر بوده و تاثیر عطر کمتر می‌شود.

عطر مناسب فصل بهار

بهترین رایحه‌ها در این فصل، بهارنارنج، ریحان، نعناع هستند که حس تازگی، طراوت و شادابی را برای شما و بقیه تداعی می‌کنند. با زدن عطر مناسب فصل بهار، فضای اطراف خودتان را بهاری کنید و ببینید که چقدر دیگران از شما بابت زدن این عطر تعریف و حتی تشکر می‌کنند.

عطر مناسب فصل تابستان

همه ما در فصل تابستان، به دنبال آب، هوا و فضای خنک هستیم و انتخاب عطر برای این فصل گرم هم از این قاعده مستثنی نیست. پس در این فصل بهتر است بین آب‌وهوای گرم و رایحه عطر، تضاد ایجاد کنید تا طبع خنک عطر باعث آرامش شما شود و حس خنکی را برایتان ایجاد کند. چه حس جالب و مطبوعی! برخی از این رایحه‌های مناسب تابستان عبارتند از میموسا، یاس، بهارنارنج، رز و ترنج.

عطر مناسب فصل پاییز

بر خلاف تابستان، برای فصل خنک پاییز بهترین انتخاب، رایحه‌های گرم است. عطرهایی با رایحه‌های چوبی انتخاب مناسبی برای این فصل هستند. سایر رایحه‌های مناسب فصل پاییز، چوب صندل، عنبر، خزه اوک موس، خس خس و نعناع هندی هستند.

عطر مناسب فصل زمستان

فصل زمستان یکی از بهترین فصل‌ها برای استفاده از عطر است، چرا که آب‌و‌هوای سرد باعث می‌شود رایحه‌های ملایم عطر بیشتر خودنمایی کنند. در این فصل رایحه طبیعت به مشام نمی‌رسد، بنابراین رایحه گرم عطر شما فضا را پر می‌کند. برخی از این رایحه‌ها شامل دارچین، عود، رایحه‌های ادویه‌ای و وانیل هستند.

جمع‌بندی

انتخاب عطر مناسب فصل و آن رایحه شخصی که شما را از دیگران متمایز کند و احساس خاص و منحصربه‌فردبودن را در شما ایجاد کند، کار ساده‌ای نیست. به غیر از سلیقه شخصی، چندین نکته دیگر از جمله فصل را باید مد نظر داشته باشید. برای استفاده از عطر متناسب با هر فصل، باید در اولین قدم انواع عطری که برای زمستان، پاییز، تابستان یا بهار ایده‌آل‌ترین هستند، را بشناسید. سپس عطری را انتخاب کنید که با نوع پوست و درجه حرارت بدن شما هماهنگی داشته باشد و در کنارش هم، میزان محتویات الکل و اسانس را نیز در انتخاب عطر در نظر بگیرید. آخرین نکته هم اینکه برای خرید عطر اصل، حتما سری به صفحه خرید عطر و ادکلن ما بزنید. برایمان بگویید شما از کدام دسته هستید؟ تغییر فصل اثری روی سلیقه عطری شما ندارد یا با تغییر فصل، عطرتان را عوض می‌کنید؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *