هشتگ های داغ :‌ ‌‌
/ ثبت نام
0

انتخاب لباس با توجه به اندام

انتخاب لباس با توجه به اندام

انتخاب لباس متناسب با اندام، بسیار نقش مهمی در جلوه ظاهری بدن دارد. اگر از آن دسته افراد هستید که فقط کافی است از یک لباس خوشتان بیاید که بپوشیدش، به شما تبریک می‌گوییم که در این حد با خودتان در صلح هستید. اما اگر کمال‌گرایی را در مورد اندام و لباس هم دخیل کرده‌اید، باید بگوییم که با یک انتخاب درست می‌توانید خوش‌تیپ‌ترین و خوش‌لباس‌ترین فرد هر جمعی باشید. فقط کافی است بدانید در کدام دسته‌بندی اندام قرار می‌گیرید. به این ترتیب، می‌توانید مناسب‌ترین لباس را تهیه کنید و از دیدن خودتان در آینه لذت ببرید.

انواع اندام و انتخاب مناسب لباس برای هر اندام

بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که در مورد شکل ظاهری اندام انسان‌ها انجام شده، در‌کل انواع اندام به چند دسته تقسیم‌بندی شده است. ممکن است اندام شما ترکیبی از چند نوع این گروه‌بندی و یا نزدیک به هرکدام از این موارد باشد. زیاد سخت نگیرید و انتخاب کنید که شکل بدن شما به کدام دسته قرار می‌گیرد.

اندام سیب شکل و انتخاب لباس بر اساس مدل سیب

افرادی که میان‌تنه بزرگ‌تری نسبت به سایر‌قسمت‌های بدنشان دارند سیب شکل نامیده می‌شوند. این افراد‌ممکن است پاهای لاغر‌تر و باریک‌تر، شانه‌هایی پهن‌تر و عدم تناسب در شکم و پهلو داشته باشند. نکاتی که این افراد به هنگام خرید باید رعایت کنند این است، که لباس‌هایی برای خود انتخاب کنند که بتواند شکم و برجستگی را بپوشاند، کمر را باریک‌تر نشان دهد و در کل شما را کمی کشیده‌تر کند.

اندام گلابی شکل و انتخاب لباس برای مدل گلابی

این افراد پایین‌تنه و میان‌تنه پهن‌تری از بالاتنه دارند و در‌واقع تناسب بین بالاتنه و پایین زیاد نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید، لباس‌هایی را انتخاب کنید که روی قسمت بالاتنه تمرکز دارد و آن قسمت را پهن‌تر نشان دهد، بدن را کشیده‌تر و کمر را بیشتر نمایان کند.

لباس متناسب با اندام مستطیل شکل

این افراد باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که کمی قوس به بدنشان اضافه کند. لباس‌هایی که در قسمت میان‌تنه و کمر برش داشته باشد تا انحنایی طبیعی به بدن بدهد و از کشیدگی یکپارچه آن‌ها کم و نوعی خطای دید ایجاد کند.

انتخاب لباس برای اندام مثلث وارونه

اشخاصی با تایپ بدنی مثلث وارونه، قسمت بالاتنه با پهنای بیشتری نسبت به پایین‌تنه دارند و برعکس اندام گلابی شکل هستند. افراد با این نوع اندام، در قسمت بالاتنه و پایین‌تنه تناسب کم و در قسمت شانه و قفسه سینه پهنای بیشتری نسبت به کمر و باسن دارند. این دسته، بهتر است لباس‌هایی انتخاب کنند که در قسمت میان‌تنه و پایین‌تنه تمرکز کرده باشد و در قسمت بالاتنه ساده‌تر باشد.

اندام ساعت شنی و انتخاب لباس متناسب

از نظر زیبایی شناسی، این دسته خیلی خوش‌ به حالشان است. این اشخاص بهترین مدل اندام را دارند و هر لباسی که انتخاب کنند بر اندامشان جلوه‌ای زیبا دارد. این افراد تعادل خوبی بین بالاتنه و پایین‌تنه دارند، با این حال انتخاب لباس‌هایی که بر قسمت میان‌تنه تمرکز کرده است می‌تواند جذابیت اندامشان را بیشتر کند.

جمع‌بندی

انتخاب لباس متناسب با اندام، همیشه یکی از کارهای سخت، مخصوصا برای خانم‌ها بوده و هست. قبل از انتخاب لباس، لازم است بدنمان را دقیق بشناسیم و هم‌چنین در نظر داشته باشیم که بدنمان در لباسی که انتخاب می‌کنیم، راحت باشد. شاید لازم باشد کمی بیشتر به رژیم غذایی غذایی‌مان توجه کنیم تا کمتر درگیر انتخاب شویم. در این نوشته از جیستان، سعی کردیم به‌طور ساده و کامل در مورد انتخاب لباسمتناسب با اندام صحبت کنیم. خوشحال می‌شویم نظر و تجربه شما را هم در مورد این انتخاب بدانیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *