هشتگ های داغ :‌ ‌‌
/ ثبت نام
0

ترکیبات تشکیل دهنده عطر

ترکیبات عطرها

ترکیب عطرهای امروزی، عمدتاً تلفیقی از ترکیبات برگرفته از طبیعت یا الهام گرفته‌شده از طبیعت، به‌همراه مواد مصنوعی (مواد ساخت دست بشر) برای ماندگاری بیشتر یا بوی بهتر و واقعی‌تر در هنگام استفاده، است. بسیاری از گل‌ها و دانه‌های ادویه‌ها، حاوی روغن‌هایی هستند که به‌تنهایی برای تولید عطر و ادکلن مورد استفاده قرار می‌گیرند و از بقیه با اعمال واکنش‌های شیمیایی، بهره‌برداری می‌شود. غیر از منابع گیاهی و دیگر منابع که به اشاره خواهیم کرد، عطرها از منابع دیگری مانند منابع حیوانی و مصنوعی هم ساخته شده‌اند.

منابع گیاهی موجود در ترکیب عطر

همان‌طور که می‌دانید گیاهان، گل‌ها و شکوفه‌ها، یکی از ترکیبات معطر و منابع اسانس عطر هستند که بزرگترین منبع در صنعت عطرسازی به حساب می‌آیند. یک گیاه، بیش از یک ماده معطر در هر قسمت از گل، ساقه، برگ و ریشه خود دارد. برای مثال، هر قسمت از گشنیز، از جمله دانه، ساقه و برگ، عطری متفاوت از سایر قسمت‌ها دارد. برگ، شکوفه و پوست نارنج هم هر کدام عطری متفاوت دارند و منبعی برای پتیت‌گرین (Petitgrain)، اسانس بهار نارنج (Neroli) و روغن نارنج (Orange oils) در تولید عطر اصل به حساب می‌آیند.

پوست گیاهان در تولید عطر

دارچین و درخت گنه‌گنه از دسته پوسته‌هایی هستند که به‌طور رایج برای تولید عطر استفاده می‌شوند.

استفاده از برگ در ترکیب عطر

برگ‌ها به خاطر اسانس سبزی که به عطر اضافه می‌کنند ارزش دارند و برگ‌هایی مانند کاه و گوجه‌فرنگی از آن دسته هستند. برگ‌ها به‌طور وسیعی در صنعت عطر کاربرد دارند، برگ‌هایی مثل نعناع هندی، اسطوخودوس، بنفشه، رزماری، مریم گلی و برگ‌های مرکبات از جمله پرکاربردترین برگ‌ها در تولید عطر یه شمار می‌آیند.

ریشه گیاهان در ترکیب عطرها

از ریشه و قسمت‌های زیرزمینی گیاهانی مانند ریشه‌های متنوع خانواده زنجبیل، ریشه تیور و ریشه زنبق در صنعت عطر‌سازی استفاده می‌شود.

میوه در ترکیب عطر

پوست بیشتر میوه‌ها مثل لیمو شیرین، لیمو ترش، نارنج و پرتقال در صنعت عطر‌سازی استفاده می‌شود. البته پوست گریپ‌فروت از دسته پوست‌هایی است که در مواد طبیعی خود‌ دارای سولفور بوده و بوی ناخوشایندی ایجاد می‌کند، در نتیجه بیشتر ترکیبات معطر آن در عطر، به طور مصنوعی ساخته می‌شود. در مورد میوه‌های دیگری مثل سیب، توت فرنگی و گیلاس نیز، از ترکیبات مصنوعی‌شان استفاده می‌شود، چرا که این میوه‌های تازه، زمانی که به بار می‌نشینند و به اصطلاح “می‌رسند”، بوی خوبی که برای تولید عطر نیاز است را ندارند.

گل و شکوفه در ترکیب عطرها

بدیهی است که گل‌ها و شکوفه‌ها، از بزرگترین منابع عطر هستند و شکوفه‌های مرکبات و درختانی مثل یلانگ‌یلانگ و گل‌هایی مانند نرگس، رز، یاس و مریم را شامل می‌شوند.

استفاده از بذر در تولید عطر

از منابع معمول بذرها در صنعت عطرسازی می‌توان به بذر دانه‌ تونکا، هویج، زیره، کاکائو، گشنیر، جوز‌هندی و هل اشاره کرد.

رزین در ترکیب عطرها

صمغ، از ترکیبات با ارزش در صنعت بخور و عطرسازی است. برای مثال،نمونه‌ای از صمغ‌ها شامل باریجه، بنزوئین، بلسان پرویی در این ترکیب قرار دارد. رزین، معطر و ضدعفونی کننده بوده و در برخی فرهنگ‌ها جنبه درمانی هم دارد. رزین بوته کندر، درخت گل حنا، کاج و صنوبر هم نمونه‌های دیگری از این دسته هستند.

کاربرد چوب در ترکیب عطرها

از چوب برخی درختان، روغن و عصاره‌ای گرفته می‌شود که گردآورنده نت پایه در عطرها است. برای مثال می‌توان به عود، درخت نعناع، درخت آگر وود، صندل، سرو و کاج اشاره کرد.

منابع حیوانی مورد استفاده در ترکیب عطرها

نقش تثبیت‌کنندگی در صنعت عطر و ادکلن، بر عهده مواد حیوانی است، چرا که دیر تبخیر می‌شوند و به عطر دوام و ماندگاری می‌دهند.

استفاده از مشک در ترکیب عطرها

این عصر قبلا از کیسه مشک آهوی آسیایی گرفته می‌شد که امروزه مشک سفید که نمونه مصنوعی آن است، جایگزین شده است.

کاستوریوم در ترکیب عطرها

این عنصر در ترکیب عطر، گرفته‌شده از بدن سگ آبی آمریکای شمالی است.

عنبر؛ یکی از عناصر عطرها

عنبر از بدن نهنگ عنبر گرفته می‌شود که جزئی از ترکیبات چربی اکسید‌شده بدن نهنگ است و استخراج آن بدون هیچ آسیبی به بدن جانور انجام می‌شود.

شانه عسل

این جزء از عناصر تشکیل‌دهنده عطر، از کندوی زنبور عسل گرفته می‌شود. موم عسل، حل و تبخیر شده در اتانول، ابسولوت موم عسل را عمل می‌آورد که در صنعت عطر سازی قابل استفاده است. ضمنا موم و خود عسل از طریق حلال‌ها استخراج می‌شود.

دیگر منابع طبیعی در ترکیب عطرها

گلسنگ

خزه یا گلسنگ‌های مورد استفاده همچون خزه بلوط یا آک موز (Oak moss) و خزه درخت یا تری موز (Tree moss) می‌باشد.

جلبک دریایی

این ترکیب، به ندرت در صنعت عطرسازی استفاده می‌شود چرا که اسانس این جلبک‌، علاوه بر هزینه تولید بالا، قدرت بویایی پایین دارند. البته گاهی از جلبک‌های دریایی تقطیرشده به‌عنوان روغن اسانس در عطرها، استفاده می‌شود.

منابع مصنوعی در ترکیب عطرها

مواد معطر مصنوعی در خیلی از عطرهای مدرن به کار می‌روند و در این فرآیند رایحه‌ای بدست می‌آید که در طبیعت یافت نمی‌شود. این موارد جایگزین خوبی برای مواد طبیعی‌ای هستند که به سختی از طبیعت استخراج می‌شوند. برای مثال رایحه اسید سالیسیلیک اغلب به‌طور مستقیم از گل ارکیده گرفته نمی‌شود، بلکه با ترکیبات مصنوعی، طوری ساخته می‌شود که منطبق بر انواع گل ارکیده باشد. گروه دیگری که به صورت مصنوعی تامین می‌شود مشک سفید است که جایگزین مشک آهو شده که پس زمینه خنثی در نت میانی یا نت پایانی دارد. برای مثال پودرهای لباسشویی حاوی مقادیر زیادی مشک سفید هستند که بوی پاکیزگی را تا مدت زیادی روی لباس ایجاد می‌کند. استفاده از منابع مصنوعی در ترکیب عطر مزایا و معایبی دارد.

  • از جمله مزایای آن می‌توان به کیفیت ثابت‌تر از مواد طبیعی، امکان ساخت رایحه‌هایی جدید و منحصر به‌فرد که در طبیعت یافت نمی‌شود و تولید عطری با بوی کاملا مشابه نمونه طبیعی، اشاره کرد.
  • از نظر قیمت عطرهایی که از ترکیبات طبیعی تهیه شده‌اند به دلیل دشوار بودن استخراج مواد اولیه، فرآیند کنترل کیفیت و نیروی انسانی، گران‌تر هستند. ترکیبات مصنوعی نیز خیلی ارزان‌تر از مواد طبیعی نیستند، زیرا روش ساخت پیچیده‌ای دارند و به دلیل مراحل استخراج ممکن است گاهی گران‌تر هم باشند.

جمع‌بندی

همان‌طور که دیدید، بعضی از عناصر تشکیل‌دهنده عطر را می‌توانیم اطراف و یا درخانه ببینیم، البته در بین این عناصر، موارد مصنوعی هم وجود دارند که وجودشان واقعا ضروری است. معمولا روی شیشه عطر، در مورد ترکیب عطر نوشته شده که با یک سرچ ساده می‌توانید جزییات بیشتری را بفهمید. آیا شما علاوه بر وجود رایحه مورد علاقه‌تان، نسبت به سایر عناصر کنجکاو بوده‌اید؟ چه ترکیبی برایتان خیلی عجیب بوده؟

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *