هشتگ های داغ :‌ ‌‌
/ ثبت نام
0

11 اشتباه رایج آرایشی در میکاپ خانم ها

اشتباهات آرایشی رایج خانم ها، از جمله خطاهایی است که معمولا اکثر خانم‌ها به آن واقف نیستند و حتی به‌عنوان کار معمول روزانه انجامش می‌دهند؛ دقیقا مثل یک‌روز معمولی در آبادان! حتما شما هم قبول دارید که بدون در نظر گرفتن جنسیت، میل به زیبایی در همه ما وجود دارد؛ البته در ما خانم‌ها بیشتر. با آرایش‌کردن درست و اصولی، می‌توانید چهره خود را متعادل کرده و حتی تغییرش دهید. نکته اینجاست که برخی به علت عدم آگاهی، دچار اشتباهاتی می‌شوند که زیبایی‌شان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این اشتباهات رایج آرایشی، تعادل چهره شما را بهم ریخته، لطافت پوست را گرفته و سن شما را بیشتر نشان می‌دهد. خطاهای رایج آرایشی حتی ممکن است حالت چشم‌ها و لب را هم به فرم نامتناسب با مدل صورت، تغییر بدهد.

در این نوشته از جیستان، به خطاهای رایج در آرایش و تاثیرات عجیب آن روی چهره می‌پردازیم.

1- استفاده نادرست از کرم پودر، اولین اشتباه رایج آرایشی خانم‌ها

استفاده از کرم پور نامناسب (از نظر رنگ و بافت) یکی از معمول‌ترین اشتباهات رایج آرایشی به‌شمار می‌رود. برخی برای کاور کردن پوست از حجم زیادی کرم پودر استفاده می‌کنند، غافل از اینکه این کار نه تنها باعث زیبایی و پوشش نواقص پوست نمی‌شود، بلکه باعث ماسیدن کرم‌پودر شده و نقص‌هایی همچون چین و چروک، خطوط ریز و منافذ را روی پوست بیشتر نمایان می‌کند و در نتیجه جلوه‌ای مصنوعی به پوست می‌دهد.

2- اشتباه رایج آرایشی دراستفاده از کانسیلر

ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که کانسیلر را به‌مقدار زیاد و نزدیک به چشم استفاده می‌کنند. متاسفم ولی عبارت <<هرچه بیشتر بهتر>> اینجا اصلا کاربرد ندارد. این اشتباه، چشم‌هایی با چین و چروک زیاد برای شما در بر خواهد داشت.

بهتر است کانسیلر را به مقدار کم، روی استخوان دور چشم و به صورت نقطه‌ای و نه یکسره، بزنید و خوب محو کنید. بعد آن‌را فیکس کرده تا در خطوط چشم جمع نشود. به این ترتیب، از این اشتباه رایج آرایشی جلوگیری می‌کنید، به همین سادگی!

3- استفاده اشتباه از پنکیک

اگر کرم پودر با کاور بالا زده‌اید بهتر است از پودر فیکس برای فیکس‌کردن کرم استفاده کنید و یا حجم اندکی پنکیک بزنید تا کاور زیاد و سنگین روی پوست ایجاد نکنید، در غیر این‌صورت چهره‌ای با حالت خسته پیدا می‌کنید و خطوط روی پوست واضح تر می‌شود.

4- استفاده نادرست از برنزر یا برنز کننده

امیدواریم شما این اشتباه رایج آرایشی را مرتکب نشوید! چرا که اغلب برنزرها، حاوی رنگ‌دانه‌های گرم با تناژ قرمز نارنجی هستند که موجب برافروختگی صورت می‌شوند. بنابراین برای زاویه‌سازی صورت خود بهتر است از کانتورها استفاده کنید که تناژ سرد و خنثی دارند.

5- اشتباه رایجی آرایشی در کشیدن خط چشم

چشم‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند، با آرایش درست، زیبایی چشمان‌تان را بیشتر کنید. اگر چشم خود را به حالت کشیده درمی‌آورید و بعد خط چشم می‌کشید، این کار باعث می‌شود حالت خط چشم شما با فرم طبیعی خط مژه متفاوت شود. اگر هم با چشمِ بسته خط چشم می‌کشید، حالت چشم تغییر خواهد کرد.

بهتر است خط چشم را با چشم باز و با نگاه مستقیم به آینه بکشید تا دقیق و خوش‌فرم شود. پس این لطف را در حق خودتان کنید و این اشتباه رایج آرایشی را بر سر چشمتان نیاورید.

6- استفاده نادرست از کانتور

برای این کار حتما زوایای صورت خود را درنظر بگیرید و یک کانتور رایج را برای فرم صورت خود استفاده نکنید. با کانتور نادرست نقص‌ها برجسته‌تر شده و یا نقصی به صورت اضافه می‌شود.

7- استفاده نادرست از رژگونه

امان از علاقه وافر ما خانم‌ها به رژ گونه! علاقه‌ای که خیلی راحت به اشتباه رایج آرایشی خانم‌ها تبدیل شده است. اگر تمایل دارید از رنگ‌های تیره برای رژگونه استفاده کنید، بدانید و آگاه باشید که این کار چهره شما را با سن بالاتر و خسته نشان می‌دهد.

از رنگ‌های روشن برای رژگونه استفاده کنید تا چهره‌ای شاداب داشته باشید.

8- استفاده نادرست و زیادی از ریمل

اگر شما هم مثل من به ریمل علاقه زیادی دارید، پس بد نیست بگویم که زدن حجم زیاد ریمل به مژه‌ها باعث چسبیدن مژه به هم و کوچک‌شدن چشم می‌شود. در نتیجه چشم‌ها را فرورفته نشان می‌دهد و چهره‌تان نامرتب به نظر می‌آید. نگویید به مژه‌های پایین خود هم ریمل زیادی می‌زنید که این اشتباه رایج آرایشی باعث می‌شود حالت چشم‌تان افتاده به نظر برسد.

9- استفاده نادرست از سایه

اگر سایه‌ای تیره استفاده می‌کنید و آن را روی کل پلک می‌زنید چشم را فرورفته و خسته نشان می‌دهد. در صورتی‌که قبل از سایه از زیرساز مناسب استفاده نکنید، سایه‌ای نامرتب و کثیف خواهید داشت و ظاهری نامرتب پیدا می‌کنید؛ چیزی که هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد.

10- استفاده زیاد و نادرست از مداد چشم

تیره‌کردن بیش از حد چشم باعث می‌شود چهره ای عبوس پیدا کنید. ریزش مداد داخل چشم هم باعث بدفرم شدن چشم و کثیف‌شدن آن می‌شود. بپذیرید که این مدل آرایش به هر کسی و هر مدل چشمی نمی‌آید، پس شاید باید همین الان بیخیال این اشتباه رایج آرایشی بشوید.

11- استفاده نادرست از محصولات ابرو

اگر عادت دارید ابروهای خود را پرنگ و تیره کنید و یا بیش از اندازه واقعی، ابروی خود را پهن کنید، اگر به ابروها کادر می‌دهید و از پایین و بالا خط می‌کشید، با همین دست‌های خودتان، چهره‌تان را عبوس و گرفته می‌کنید.

بهتر است تنها قسمت‌های خالی ابرو را با مداد ابرو و یا سایه ابرو پر کنید یا هاشور بزنید و سپس با ریمل ابرو، حجم و برجستگی ایجاد کنید.

و اما در پایان

سعی کردیم در این نوشته، اشتباهات رایج آرایشی خانم ها را مختصر و مفید بیان کنیم. علاوه بر روش‌های درست و نادرست استفاده از لوازم آرایشی، کیفیت هر کدام هم در نتیجه نهایی تاثیر زیادی دارد. اگر لوازمی با کیفیت و متناسب با نوع و رنگ پوست انتخاب نکنید، هر چقدر هم ماهر و حرفه‌ای باشید، باز هم دچار اشتباهات رایج آرایشی می‌شوید. پس برای داشتن چهره‌ای جذاب و شاداب، پوست‌تان را بشناسید، تکنیک‌های درست را یاد بگیرید و از فروشگاه لوازم آرایشی معتبر خرید کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *